Ben Duivenvoorde Kampioen van Nederland kader 38/2

Ben Duivenvoorde Kampioen van Nederland kader 38/2

Ben Duivenvoorde Kampioen van Nederland biljarten kader 38/2 en Jos Kerkman op de derde plaats.

Na partijen in een landelijke ranking Grand Prix waren Jos Kerkman, als tweede geplaatste, en Ben Duivenvoorde, als reserve, uitgenodigd voor de finale in het veraf gelegen Siebengewald. Zij gingen daar op 6 juni 2026 de strijd aan met nog 6 gekwalificeerden om de titel Kampioen van Nederland in het kader 38/2 overgangsklasse.

Eerst werd in poules van vier gestreden om de vier finaleplaatsen waarin Kerkman en Duivenvoorde elkaar direct moesten bestrijden. Dit werd gewonnen door Duivenvoorde die ook de overige partijen won en poulewinnaar werd. Kerkman werd tweede. Het vervolg werd nu de strijd om de titel tussen de andere poulewinnaar Ruud Verschoor en Duivenvoorde. Kerkman en Theo Sanders streden om de plaatsen 3 en 4. Kerkman speelde van meet af aan een degelijke partij waar Sanders niet tegen opgewassen was. Met 140 in 15 beurten en een moyenne van 9,33 werd de ‘bronzen’ plak voor Kerkman. In de titelstrijd was het aanvankelijk stuivertje wisselen maar lukte het Duivenvoorde eerst om met een serie afstand te nemen. Verschoor probeerde de posities nog naar zijn hand te zetten maar zag in de 10e beurt een mooie poging stranden. Duivenvoorde zag zijn kans en met een fraai gespeelde slotserie van 44 maakte hij nu zijn aantal van 140 vol in en behaalde daarmee ongeslagen zijn eerste kampioenschap van Nederland.

De huldiging met het Wilhelmus gaf het extra tintje bij deze titel en de clubgenoten Ben en Jos gingen met een goed gemoed weer naar huis.

Uitslag finalepartijen: